ŚPIJ SPOKOJNIE, CZYLI URZĄDZAMY SYPIALNIE

Sypialnia to miejsce intymne i bardzo prywatne. Zazwyczaj chcemy, aby stanowiło miejsce
w mieszkaniu, które będzie maksymalnie odizolowane od pozostałej części mieszkalnej. Jest to ten pokój, w którym odpoczywamy, odprężamy się i relaksujemy. Jak zatem zagospodarować sypialnię, aby była praktyczna, a przy tym urządzona ze smakiem?

Przytulna sypialnia – gra w kolory

O tym, jaka atmosfera będzie panowała w pomieszczeniu, najczęściej decydują kolory. Ich odpowiedni wybór i połączenie będzie stanowiło fundament dla całej aranżacji. Sypialnia powinna być przytulna i ciepła. Nie mogą w niej dominować kolory zbyt intensywne, które działają na nas pobudzająco. Beże, brązy i odcienie zielonego są klasycznym rozwiązaniem dla miłośników tradycji. Bez wątpienia oddziałują one na nas uspokajająco i kojąco. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z czerwieni, fioletów czy czerni. Trzeba jednak skutecznie wyważyć proporcje i zadbać o to, aby to ciepłe kolory były tłem, a mocniejsze akcenty tylko dodatkiem, np. w postaci zasłon, poduszek czy oświetlenia.

Meble i dodatki

W sypialni musi znaleźć się wygodne łóżko, jest to warunek obowiązkowy. Odpowiednio dobrana wielkość łóżka i miękkość materaca sprawi, że odpoczynek będzie prawdziwym ukojeniem dla ciała i ducha. Jeżeli jest to sypialnia przeznaczona dla dwóch osób, łózko musi być większe. Oprócz niego w pokoju powinna się znaleźć szafa. Zazwyczaj decydujemy się na szafę wnękową z lustrem lub zabudowaną na szerokość całej ściany. Kolejnym elementem sypialni są szafki nocne
i oświetlenie. Jeżeli pokój jest stosunkowo duży, można również pokusić się o dodatkową komodę z szufladami i toaletkę.

Nie zapominajmy również o dodatkach, które nadadzą charakteru naszej sypialni. Doskonale sprawdzą się zasłony o ciekawym wzorze i dywan, który ociepli podłogę. Fantastycznym akcentem w sypialni są również zdjęcia zawieszone w ramkach na ścianie, np. nad łóżkiem. Coraz częściej spotkać się można również z welurowym obiciem ściany, która tworzy wezgłowie łóżka.

Ciasna, ale własna

Mała sypialnia wcale nie musi być problemem. Licząc każdy centymetr, należy optymalnie wykorzystać każdy kąt. W mieszkaniach o wysokich sufitach dobrze sprawdzi się antresola, dzięki której zaoszczędzimy nieco miejsca na szafę czy biurko. Szafę i szafki postarajmy się wbudować w ścianę, a łóżko wybierzmy z praktyczną skrzynią na pościel czy pudełka z drobiazgami. Aby powiększyć wnętrze, postawmy na jasne kolory oraz duże lustro. Uwagę od ciasnoty sypialni na pewno odciągną obrazy na ścianie czy inne elementy dekoracyjne.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj