WIOSENNE PORZĄDKI

Zima już za nami, czas aby odświeżyć mieszkanie po okresie, który jest dużym sprawdzianem dla naszych domów. Trudne warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływają na budynki, a efekty tego są niekiedy nie tylko widoczne, ale zmuszają nas do większych inwestycji. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Pomożemy Ci w wiosennych porządkach.

Wszystko pod kontrolą

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słońca i wszystko budzi się do życia, powinniśmy pamiętać, że to właściwy czas na przegląd instalacji i wszystkich elementów wykończenia zewnętrznego. To właśnie one podczas zimy są najbardziej narażone na ewentualne uszkodzenia. Zaczynamy od dachu, czyli sprawdzamy, czy zima nie pozostawiła na nim żadnych śladów. Niektóre usterki są widoczne gołym okiem, inne wymagają dokładniejszej kontroli. Nie zapominamy o rynnach, a także drzwiach i oknach. Szczególną uwagę należy zwrócić na komin, wentylację i jeżeli się takowy znajduje – również piec. Musimy mieć na uwadze to, że w ostatnim czasie ich praca była bardzo intensywna, co mogło doprowadzić do mniejszych lub większych awarii.

Jeżeli mieszkamy w bloku lub kamienicy, wszystkie te czynności są obowiązkiem zarządcy nieruchomości. Sprawdza on dach, elewację i ogólny stan budynku. Bardzo często na wiosnę odnawiane są ławki i place zabaw.

Odkurz każdy zakamarek

Wiosna jest również dobrą okazją, skłaniającą ku temu, aby zajrzeć w te miejsca, które na co dzień są przez nas zapomniane lub pojawiamy się w nich sporadycznie. Strych, piwnica czy garaż nie zawsze wyglądają tak, jak powinny. Panuje tam chaos, bałagan i znajduje się mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Do porządków można nakłonić całą rodzinę, w ten sposób szybko uporasz się z przytłaczającym chaosem. Odkładamy na bok sentymenty i mobilizujemy się do działania! Warto też pomyśleć o dodatkowych półkach i szafkach na strychu lub w garażu. Nie trzeba ich koniecznie kupować, można wykonać je indywidualnie, np. z kawałków drewna czy palet.

Jeżeli planujesz remont, to wiosna jest chyba najlepszą porą, aby odświeżyć mieszkanie. Z racji wyższych temperatur na dworze farba szybciej schnie, a wymiana okien czy drzwi nie jest aż tak uciążliwa. Wszystko to wiedzie w jednym kierunku – trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy! Niezależnie od tego, czy nasz dom potrzebuje jedynie posprzątania zapomnianego strychu czy dużego remontu, wiosna sprzyja takim zmianom i metamorfozom.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj