PODWIESZANY SUFIT – INNY WYMIAR WNĘTRZA

Niewiele rozwiązań architektonicznych ma aż tyle zalet i pozwala na ogromną ilość rozwiązań, jak podwieszany sufit. Jest często stosowanym zabiegiem przy optycznym kształtowaniu wnętrza. Ma swoje praktyczne zastosowanie, a także sprawia, że zwykłe pomieszczenie nabiera charakteru i prezentuje się nadzwyczaj oryginalnie.

Sufit podwieszany jest specjalną konstrukcją, na którą składają się płyty sufitowe oraz metalowe ramy. Cała konstrukcja przykręcana jest do sufitu i ścian, zaś płyta do metalowej ramy. Wbrew pozorom, nie jest to skomplikowane w wykonaniu rozwiązanie i nie stanowi najmniejszego problemu nawet dla początkującego budowlańca.

Korzystna zmiana

Sufity podwieszane stosuje się przede wszystkim tam, gdzie istnieje potrzeba skorygowania proporcji wnętrza. W wysokich wnętrzach wpływa to na estetykę oraz pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania. Ogromną ich zaletą są bardzo duże możliwości montażu nietypowego oświetlenia, których wykorzystanie jest niemożliwe przy tradycyjnym suficie. Często spełniają one rolę maskującą, tzn. ukrywają niedoskonałości tj. krzywizny czy złącza między płytami.

Niebanalne wnętrze

Najczęściej płyty montuje się wokół ścian, tworząc tym samym pewnego rodzaju gzyms. Warto jednak skorzystać z innych, bardziej nowatorskich rozwiązań. Płyty można dowolnie formować, np. tworząc powierzchnie łamane czy też powierzchnie gięte. Jeżeli zaś chodzi o samo wykończenie sufitu, najłatwiej jest go po prostu pomalować farbą na dowolny kolor, który będzie komponował się z całością wnętrza. Sufit można również tapetować, co daje wiele możliwości nadania mu wyjątkowo oryginalnej formy i wzoru. Dobrze jest pomyśleć o tapecie szczególnie wtedy, kiedy wzdłuż łączeń płyt gipsowo-kartonowych pojawiły się widoczne pęknięcia.

Sufity podwieszane na początku wykorzystywano jedynie w biurach, restauracjach i hotelach. Dzisiaj stanowią częsty element aranżacji wnętrz mieszkalnych. Stosuje się je zarówno w salonach, jak również sypialniach, a nawet kuchniach. Niespotykane kształty i oświetlenie LED potrafią zmienić mieszkanie nie do poznania.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj