ARCHITEKT WNĘTRZ – POTRZEBNY CZY ZBĘDNY?

„Nowocześnie i w zgodzie z najnowszymi trendami”, „przytulnie, skromnie, ale ze smakiem”, „minimalistycznie i funkcjonalnie” – posiadanie konkretnej wizji mieszkania wcale nie oznacza, że jego aranżacja będzie łatwiejsza, niż gdybyśmy zupełnie nie wiedzieli, jak mają wyglądać nasze cztery kąty. Architekt wnętrz może pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru, a także podpowiedzieć, jak urzeczywistnić nasze marzenia i jednocześnie zmieścić się w zaplanowanym budżecie.

Specjalistyczna wiedza i kreatywna natura

Architekt wnętrz to osoba, która wyróżnia się wyjątkową kreatywnością, poczuciem stylu i wiedzą, którą nieustannie musi uzupełniać o nowo pojawiające się trendy i rozwiązania. Jego pomoc związana jest bez wątpienia z dodatkowymi kosztami, jednak nie musi kojarzyć się tylko z większym wydatkiem, ale przede wszystkim z oszczędnościami. Dzięki znajomości branży i współpracy z firmami budowlanymi, sklepami meblowymi oraz inżynierami architekt może nam zaproponować wyjątkowe rozwiązania w bardziej przystępnej cenie niż w przypadku, kiedy działalibyśmy na własną rękę.

Klient, który spotyka się z architektem wnętrz zazwyczaj ma już pewną wizję, nie ma jedynie pomysłu, w jaki sposób przenieść ją na grunt realny. Zadaniem projektanta jest zatem stworzenie wnętrza na podstawie informacji, które otrzymał od swojego klienta, uwzględniając przy tym wiele aspektów technicznych, logistycznych, a także finansowych. Z jego usług najczęściej korzystają ci, którzy chcą urządzić swoje mieszkanie w prawdziwie oryginalnym i wysublimowanym stylu. Nie oznacza to jednak, że klientami biura projektowego nie mogą być również osoby, które cenią sobie klasykę i tradycyjne formy wystroju wnętrz. Architekt wnętrz może z małego, niefunkcjonalnego mieszkania stworzyć przestrzeń dla wieloosobowej rodziny, a puste cztery kąty zagospodarować w taki sposób, aby odzwierciedlały charakter, potrzeby i oczekiwania jego klienta.

Kosztowne pomyłki

Aranżacja wnętrz wymaga bardzo szerokiej wiedzy. Często jej brak lub jej niedostateczna ilość sprawia, że o popełnienie błędu nietrudno – zlecenie wykonania mebli kuchennych niekompetentnej firmie, nieprecyzyjne wykonanie wymiarów czy też zakup drogiej, ale słabej jakości sofy do salonu. Pomoc architekta wnętrz jest zatem pewnego rodzaju zabezpieczeniem własnego budżetu przed zbędnymi, dodatkowymi wydatkami.

Poprawnie wykonany projekt pod nadzorem projektanta to bezpieczeństwo, oszczędność, a przy tym możliwość stworzenia wnętrza, które w maksymalnym stopniu będzie odzwierciedlało naszą wizję. To również szansa na wykorzystanie potencjału mieszkania, o którym wcześniej nie wiedzieliśmy. Jedyną wadą takiej usługi jest dodatkowy koszt, który jednak zostanie nam wynagrodzony efektem końcowym.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj