WORK IN HOME – JAK URZĄDZIĆ BIURO W DOMU

Przeciętny Polak spędza przy biurku 2 tys. godzin rocznie. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu, co dotyczy szczególnie właścicieli niewielkich firm lub osób pracujących w trybie freelance. Problem pojawia się bardzo często w momencie, kiedy na niewielkiej przestrzeni kilku metrów kwadratowych należy wygospodarować miejsce na własny home office.

Możliwości jest wiele

Okazuje się, że własny kącik z biurkiem można sobie zorganizować praktycznie w każdym pomieszczeniu znajdującym się w mieszkaniu. Może to być całkowicie odseparowana przestrzeń, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy nasz dom jest na tyle duży, aby zaaranżować w nim wygodne biuro. Jeżeli jednak problemem jest brak miejsca, dobrym pomysłem jest wydzielenie niewielkiej części salonu, gdzie wstawimy biurko, wygodne krzesło i kilka półek. W pokoju dziennym miejsce do pracy powinno być jak najmniej widoczne, najlepiej „wtopić” je kolorystycznie w tło, czyli w pozostałe meble i ściany.

Kiedy jednak cenimy sobie podczas pracy spokój i ciszę, domowe biuro może znaleźć się np. w sypialni. Przytulność sypialni podkreślimy, np. decydując się na stolik z dużym, wygodnym fotelem. Nie powinno zabraknąć kilku detali jak zdjęcia czy pamiątki z wakacji. Miejsce do pracy i sypialnia mogą tworzyć zgrany duet.

Biuro w kuchni – taką opcję również warto rozważyć. Zazwyczaj to pomieszczenie jest bardzo jasne, co sprzyja pracy przy biurku i komputerze. Biurko można ukryć za drzwiami, oddzielić działową ścianką lub drzwiami przesuwnymi. Można również ulokować je w rogu pod oknem.

Biurko to nie wszystko

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie biurko jest pierwszym meblem, który kupujemy do naszego domowego biura. Nie należy w tej kwestii oszczędzać na jego jakości. Powinno być odpowiedniej wielkości, aby bez problemu można było na nim pomieścić potrzebne dokumenty, notesy i laptop. Istotna jest również jego wysokość. Dobrą inwestycją będzie np. biurko z systemem Sit’n Stand, czyli z regulowaną wysokością. Do tego wygodny fotel z odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Te dwa meble znacząco wpływają na nasz komfort pracy i zdrowy kręgosłup.

Dla zachowania porządku warto zaopatrzyć się w regał z półkami, kilka szafek czy też w komodę z szufladami. Jeżeli mamy ograniczoną ilość miejsca, wybierzmy szafki wiszące lub niskie, które można umieścić pod biurkiem.

Miejsce pracy powinno być również odpowiednio oświetlone. Najlepiej, kiedy żarówka ma kolor w jak największym stopniu zbliżony do naturalnego. Zdaniem specjalistów lampka powinna oświetlać jedynie przedmioty, z których korzystamy najczęściej.

Praca w domu może być prawdziwą przyjemnością. Wpływ na to bez wątpienia ma jego wystrój i otoczenie, dlatego dobrze jest się zastanowić, czego właściwie potrzebuję i jak mogę wykorzystać możliwości własnego mieszkania.

 

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj