WYGODNA WANNA CZY FUNKCJONALNA KABINA PRYSZNICOWA

Dylemat, przed którym staje nie jeden z nas w momencie, kiedy planuje remont swojej łazienki. Czy lepiej postawić na wygodę i komfort czy może na praktyczne rozwiązanie i funkcjonalność? Nie jest to wybór łatwy, każdy pewnie chciałby mieć jedno i drugie. Czy jest to w ogóle możliwe?

Kabiny prysznicowe wybieramy częściej

Wygoda, mniejsze zużycie wody, możliwość lepszego zagospodarowania przestrzeni, idealna do małych łazienek- to tylko kilka z istotnych argumentów, które przemawiają za tym, że do właśnie kabina prysznicowa wybierana jest przez większe grono społeczeństwa w Polsce. Jest to również związane z szybkim i aktywnym trybem życia oraz brakiem czasu na codzienne przyjemności. Wybieramy więc to, co jest funkcjonalne, a nie to, co wygodne. Biorąc prysznic zużywamy również nie więcej niż 30 litrów na minutę, a kąpiąc się w wannie ponad 3 razy więcej. Statystyki są najlepszym dowodem na to, że szukanie oszczędności jest wpisane w nasze codzienne życie i warunkuje nasze wybory.

Kabiny prysznicowe najlepiej sprawdzają się w przypadku małych łazienek, czyli po prostu w mieszkaniach w bloku. Te narożne pozwalają nam łatwo zaoszczędzić miejsca, którego i tak mamy nie za wiele. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, a także dzieci. Wysokie boki wanny często utrudniają korzystanie z niej osobom mających trudności z poruszaniem się. Niskie progi brodzika rozwiązują ten problem. Możliwość zamontowania specjalnego siedzenia czy składanego krzesełka również wpływa na funkcjonalność brodzika.

Nadal dajemy szanse wygodnym wannom

To, że częściej wybieramy kabiny prysznicowe, nie oznacza, że ostatecznie żegnamy się z wannami, które od wieków goszczą w naszych łazienkach. Nadal pomimo braku czasu cenimy sobie komfort, a nawet jeszcze bardziej doceniamy chwile, kiedy możemy spędzić dłuższy czas w wannie pełnej piany o olejków zapachowych. Wanna ma również praktyczne zastosowanie tzn. jest bardzo wygodna w momencie, kiedy kąpiemy małe dziecko. Pod wanną można również zagospodarować miejsce na środki czystości, miski, szczotki i inne artykuły higieniczne. Wanny są również dostępne w wielu ciekawych wzorach, co pozwala na zaaranżowanie łazienki w naprawdę oryginalnym stylu.

Lubimy kompromisy

Jeżeli wybór jednej z dwóch opcji jest dla nas zbyt trudny i nie możemy się zdecydować na jedno konkretne rozwiązanie, pozostaje nam zakupić kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem lub wannę z parawanem. Dzięki nim możemy zarówno wziąć szybki prysznic, jak również długą i odprężającą kąpiel.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj