ŁAZIENKA Z TOALETĄ – ZGRANY DUET?

Współczesne trendy zdecydowanie ukierunkowane są na otwarte przestrzenie. Są jednak w mieszkaniu takie pomieszczenia, gdzie ta koncepcja całkowicie się nie sprawdza, a przynajmniej powinno zadbać się o ich wyjątkową intymność. Mowa oczywiście o łazience i toalecie lub łazience z toaletą. I tu pojawia się problem, czy powinno się je łączyć czy raczej od siebie odseparować. Jest to duet, który może być zgrany, ale nikt nie powiedział, ze musi.

Na to, jakiego wyboru powinniśmy dokonać, mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki:

wielkość metrażu mieszkania: inne rozwiązania stosuje się w dużych, piętrowych domach, inne w luksusowych apartamentach, a jeszcze inne aspekty bierze się pod uwagę przy planowaniu aranżacji małych mieszkań w bloku
ilość domowników: mieszkając samemu, koncentrujemy się jedynie na własnych potrzebach, nie musimy się do nikogo dostosowywać. Inaczej jest w przypadku, kiedy w jednym domu mieszka małżeństwo z dwójką dzieci.

2 w 1 dla małego metrażu

Jedna pomieszczenie pełniące funkcję jednocześnie łazienki i WC to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku małych mieszkań. Otwarta przestrzeń znacząco zwiększa możliwości aranżacji, a ściana, która oddziela te dwa pomieszczenia jedynie zabiera niekiedy nawet kilka metrów kwadratowych. Należy jednak dobrze rozplanować każdy najmniejszy centymetr, aby był możliwy dostęp do wszystkich sprzętów. Może to stanowić niekiedy problem, dlatego warto jest w takiej sytuacji wziąć pod uwagę jeszcze inne aspekty, jak wybór wielkości wanny czy kabiny prysznicowej, funkcjonalne szafki ukryte w ścianach czy też pralka z wsadem od przodu czy od góry. Połączenie łazienki z toaletą nie sprawdzi się na pewno w momencie, kiedy na co dzień korzysta z niej większa liczba ludzi. Bardziej funkcjonalne będzie wtedy odseparowanie tych dwóch przestrzeni, oczywiście jeżeli istnieje taka możliwość.

Większe mieszkanie- więcej możliwości

Nie ulega wątpliwości, że większe, dwupoziomowe mieszkania daję większe możliwości i można stworzyć taką aranżację, o jakiej zawsze marzyliśmy. Zagospodarowanie oddzielnej przestrzeni dla dużej łazienki to bardzo duże udogodnienie. Można w niej wtedy umieścić dużą wannę i jednocześnie praktyczną kabinę prysznicową. W ostatnich latach modny stał się również montaż dwóch umywalek. Oddzielne WC warto jest umieścić bliżej drzwi wejściowych, dostęp do niej jest dużo łatwiejszy szczególnie dla odwiedzających nas gości. Często w toalecie obok WC umieszcza się również niewielką umywalkę, co również należy do bardzo dobrych rozwiązań.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj