URZĄDZAMY KUCHNIE – NAJNOWSZE TRENDY I MODNE ROZWIĄZANIA

Każdy kolejny rok przynosi nowe pomysły na urządzanie wnętrz oraz trendy, które kreowane są przez dekoratorów na całym świecie. Moda zmienia się nieustannie, jednak pewne schematy pozostają. Niemożliwe jest całkowite zamknięcie się na to, co już było. Przyjrzyjmy się zatem, co nowego w kuchennych trendach, a co pozostaje w niezmienionej formie.

Wzory i kolory nie do końca nowe

Od kilku sezonów w kuchni dominuje drewno i kamień. Projektanci postanowili nie rezygnować z takiego rozwiązania i nadal pierwsze skrzypce będą grały naturalne materiały. Taki uniwersalizm daje bardzo wiele możliwości aranżacji. Doskonałe odwzorowanie naturalnego drewna, czyli im bardziej widoczne słoje, tym lepiej. Kamienne nierówności nie powinny być zastępowane doskonałymi szlifami.

Jeżeli chodzi o kolory, to tutaj zaszły pewne zmiany. Sterylna biel odchodzi w zapomnienie, a w 2016 roku stawiamy na jasność, ale w nieco innym wydaniu, czyli delikatne beże i szarości.

Nieco inne spojrzenie na kuchnie

Gładkie i jednolite fronty szafek oraz zabudowane kuchnie już nie są największymi trendami, pomimo że nadal wybierane są stosunkowo często. Teraz mamy jednak do czynienia ze spojrzeniem na kuchnie z nieco innej perspektywy, a mianowicie pojawiły się systemy paneli, które umożliwiają tworzenie bardzo indywidualnych aranżacji. Otwarte regały i wiszące półki w kuchni- tak teraz prezentuje się kuchenny trend.

Wspomniany system paneli pozwala na zawieszanie szafek i półek, które mogą być miejscem na książki kucharskie, akcesoria kuchenne i dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem jest również zawieszenie relingów, na których można umieścić garnki, patelnie czy niezbędne w kuchni akcesoria.

Retro na wybiegach i we wnętrzach

Szalone lata 60 widoczne są szczególnie w modzie, ale jak się okazuje nie tylko. Amerykański styl i  bogactwo kolorów widoczne jest również w kuchennych trendach.  Miks kolorów jest w tym sezonie jak najbardziej wskazany. Lakierowanie sprzęty AGD na czele z kultową lodówką Smega to propozycja na ten rok. 2016 będzie czasem, w którym powrót do przeszłość nabierze jeszcze bardziej przyziemnego charakteru.

Retro to jednak nie tylko wyraziste kolory, ale również drewno i przypominające dawne lata obrusy w kratę. Tutaj po raz kolejny mowa o drewnianych meblach i znowu podkreślić należy, że im bardziej naturalne, tym lepiej. Jeżeli siedzi w nas dusza artysty możemy odświeżyć stare meble, które znajdziemy na strychu, w piwnicy albo w sklepie z antykami.

Jak widać, coś się zmienia, coś pozostaje, a coś powraca…w modzie wszystko jest możliwe.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj