KUPUJEMY PIERWSZE MIESZKANIE

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego mieszkania?

Własne mieszkanie to coś, o czym marzy każdy człowiek, wkraczający w dorosłość. Specyfika współczesnych czasów każe nam zwracać uwagę przede wszystkim na cenę naszego przyszłego lokum. Aby jednak być w pełni zadowolonym z tej wieloletniej, poważnej inwestycji, jaką niewątpliwie jest kupno nieruchomości, warto przy wyborze wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jakich?

Wybieramy pierwsze mieszkanie: od ogółu do szczegółu

Jeśli kupimy mieszkanie tylko dlatego, że okna z sypialni wychodzą na wschód, z pewnością w niedalekiej przyszłości okaże się, iż wiele brakuje naszemu lokum do miana idealnego. Przeglądając oferty mieszkań, skupmy się na ogółach, a dopiero w dalszej kolejności analizujmy szczegóły. Co to oznacza? Najpierw zwróćmy uwagę na metraż mieszkania, liczbę pomieszczeń i cenę, a dopiero później zachwycajmy się świeżo wyremontowaną łazienką, czy atrakcyjną wnęką w salonie.

Jak wybrać dobre mieszkanie

Spójrzmy prawdzie w oczy – nawet największe i najwygodniejsze mieszkanie nie zagwarantuje nam komfortowej codzienności, jeśli wszędzie będziemy mieli daleko. Wybierając mieszkanie, które zechcemy kupić, poświęćmy chwilę na analizę otoczenia. Wybierzmy nieruchomość, umiejscowioną w taki sposób, by wykonywanie codziennych czynności było dla nas jak najwygodniejsze. Masz małe dzieci? Sprawdź, czy w pobliżu są placówki edukacyjne oraz przychodnia lekarska. Jesteś typem zapracowanego samotnika? Z pewnością chętnie skorzystasz z pobliskiej knajpki, serwującej niedrogie i smaczne posiłki. Jeśli nie posiadasz samochodu, koniecznie upewnij się, że ze swojego nowego miejsca zamieszkania bez trudu dostaniesz się komunikacją miejską do pracy, czy do centrum miasta.

Funkcjonalność mieszkania, czyli co?

Poza lokalizacją, powierzchnią mieszkania i liczbą pomieszczeń, bardzo istotna jest funkcjonalność mieszkania. Co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Chodzi o to, by mieszkanie umożliwiało nam taką jego aranżację, która będzie zgodna z naszym stylem życia i z naszymi potrzebami. Zastanów się, czy dana nieruchomość pozwala na wyodrębnienie strefy dziennej i nocnej. Przemyśl, czy układ pomieszczeń zagwarantuje prywatną przestrzeń każdemu z domowników. Sprawdź, czy obecny projekt przyłączy mediów nie uniemożliwi Ci takiego urządzenia wnętrz, o jakim marzysz. A na koniec – pamiętaj o tym, by myśleć przyszłościowo. Kupno mieszkania to inwestycja długofalowa, jeśli w przyszłości planujesz powiększenie rodziny, od razu zdecyduj się na większy metraż, w przeciwnym wypadku za kilka lat czeka Cię próba sprzedaży mieszkania oraz kupno nowego lokum.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj