Zapraszamy na pokład – salon w stylu marynistycznym

Ahoj przygodo! Tym razem wypływamy na głębokie wody w poszukiwaniu cech stylu marynistycznego. Wnętrze niczym kadr z wakacyjnych wspomnień może być ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą „usłyszeć” szum fal bez konieczności wyjazdu nad morze.

 

az-marinistyczny

 

Takie aranżacje są popularne już od kilku sezonów. Najczęściej decydujemy się wykorzystać marynarskie motywy w salonie, miejscu reprezentacyjnym, dla niektórych będącym sercem mieszkania. Oto o czym powinieneś pamiętać!

Biel i błękit – duet niezawodny

Kluczową rolę odgrywa kolorystyka. W salonie w stylu marynarskim dominują dwa kolory – biel i błękit. Wydaje się zatem, że jest to wnętrze sterylne i chłodne. Nic bardziej mylnego! Białe ściany wzbogacone o niebieskie akcenty może stworzyć bardzo przytulne wnętrze, kiedy dodamy do tego drewniane meble. Nie mogą one być jednak w ciemnych kolorach. Najlepiej, kiedy wybierze te bielone bądź w kolorze bardzo jasnego brązu. Również kolor niebieski nie musi mieć jednego odcieniu, tutaj można eksperymentować – błękit i granat, dlaczego nie?

Kajuta kapitana – dekoracje okrętowe

Kolory to jednak nie wszystko. Duże znaczenie mają dodatki i elementy dekoracyjne, które sprawią, że będzie to wnętrze przypominające okrętowy pokład. Co wybrać? Doskonale sprawdzą się pamiątki przywiezione z wakacji – muszle, piasek, modele statków i okrętów. Warto też wykorzystać białe ściany jako tło dla morskich obrazów. Nieużyteczne dotąd stare mapy także znajdą swoje miejsce w takim wnętrzu. Liczne lampiony i butelki będą doskonałym dopełnieniem całości.

Zadbać o szczegóły

Zastanawiając się, co wybrać – rolety, żaluzje czy zasłony – w tym przypadku zdecydowanie stawiamy na to ostatnie. Długie, granatowe materiały w oknach są niezawodne w stylu marynistycznym, podobnie jak biało-niebieskie poduszki oraz narzuty na sofę i fotele. Jeżeli w salonie znajduje się stół i krzesła, nie zapomnij także o obrusie i kilku akcentach dekoracyjnych przy krzesłach, takich jak wstążki czy wygodne poduszki. Na stole niech stanie kilka słoiczków, które będą pełniły rolę świeczników, lampionów lub wazonów, np. umieszczone w drewnianej skrzynce lub wiklinowych koszyku.

Styl marynistyczny cechuje się sterylnością barw, ciepłem materiałów, a także magią dodatków, będących wspomnieniem z wakacyjnych morskich przygód. Aby nadać wnętrzu bardziej osobistego charakteru można przykładowo ozdobić ściany zdjęciami widoków morza czy też tych, które pokazują nas samych na tle morskich fal czy chowającego się w lustrze wody zachodzącego słońca.

 

Piękna i spokojna okolica

Dzięki AZ Budownictwo już cieszymy się nowym mieszkaniem

Rzetelnie i na czas

Polecam, super jakość i wykonanie

Rzetelny i profesjonalny deweloper.

Mieszkanie, które zakupiliśmy jest luksusowe i dobrze położone.
Dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.

Menu