Upały w mieszkaniu – przygotuj swoje cztery kąty na lato

Pierwsze upały mamy już za sobą, te największe i najdłużej się utrzymujące dopiero przed nami. Trudno jest znaleźć osobę, która nie lubi lata, podobnie jak tę, która dobrze znosi wysokie temperatury w mieszkaniu. Pomieszczenia podczas upałów nagrzewają się bardzo szybko, jest w nich duszno, co nie sprzyja komfortowi, zarówno w ciągu dnia, jak też nocą. Czy są sposoby, aby sobie skutecznie z nimi radzić?

 

lato

 

Klimatyzacja w mieszkaniu

Nie tylko w samochodzie i budynkach użytku publicznego montowane są klimatyzatory, ale coraz częściej w domach i mieszkaniach. Klimat w naszym kraju lubi zaskakiwać. Temperatura latem potrafi dochodzić nawet do 35 stopni Celsjusza, a kiedy w takich dniach słońce przez okno nagrzewa mieszkanie, robi się w nich jeszcze goręcej. Również w blokach jest możliwość montażu klimatyzatora typu split. Trzeba jednak upewnić się, czy na balkonie znajdzie się miejsce na zainstalowanie jednostki zewnętrznej. Jeżeli nie, to alternatywą są klimatyzatory przenośne.

Rolety i żaluzje

W oknach nie powinno zabraknąć odpowiedniej ochrony przed słońcem, czyli rolet lub żaluzji zewnętrznych. Dobrze, kiedy są one cały dzień zasłonięte, uniemożliwiając tym samym przenikanie w tak dużych ilościach promieni słonecznych do wnętrza mieszkania. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w srebrną folię, która pochłania promieniowanie, a dzięki odpowiedniej technologii promienie są odbijane od jej powierzchni. W ten sposób wnętrze pozostaje zacienione, a temperatura w pomieszczeniach drastycznie nie wzrasta.

Czy okna latem powinny być otwarte czy zamknięte? To zależy od pory dnia. Nocą warto je otworzyć, gdyż wówczas temperatura jest niższa i tym samym pozwoli nam odświeżyć wnętrze mieszkania. Rano koniecznie je zamknij i tak pozostaw przez cały dzień. W przeciwnym razie gorąc z zewnątrz przedostanie się do środka.

Odpocznij od długiego gotowania

Nie lubisz spędzać czasu w kuchni? Latem masz pretekst, aby z tego zrezygnować. Długie gotowanie oraz pieczenie sprzyja podnoszeniu temperatury w mieszkaniu, nie tylko w kuchni. Para wodna unosi się w powietrzu i powoduje bardzo nieprzyjemne uczucie gorąca, którego latem potrzebujemy najmniej, mamy go wystarczająco dużo. Postaw zatem na dania szybkie w przyrządzeniu, lekkie i nie wymagające od Ciebie kilku godzin gotowania, pieczenia i smażenia. Poszukaj nowych inspiracji, a także zyskaj więcej czasu wolnego.

Piękna i spokojna okolica

Dzięki AZ Budownictwo już cieszymy się nowym mieszkaniem

Rzetelnie i na czas

Polecam, super jakość i wykonanie

Rzetelny i profesjonalny deweloper.

Mieszkanie, które zakupiliśmy jest luksusowe i dobrze położone.
Dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.

Menu