Szklane wnętrze – aranżacje w duchu nowoczesności

Szkło w aranżacji wnętrz nie jest nowością, jednak sposób jego wykorzystania oraz pomysły designerów oraz projektantów to prawdziwa sztuka kreująca największe trendy wnętrzarskie. Szklane witryny i lustra to nie jedyny sposób, aby szkło pojawiło się w naszych mieszkaniach. Jak kreatywnie oszklić wnętrza, by prezentowały się modnie?

 

glass

 

Panele szklane w kuchni

Trend stosunkowo młody, jednak o jego wyjątkowości przekonały się już osoby, które zdecydowały się na pomoc projektantów w aranżacji wnętrza swojego mieszkania. Jak wypełnić pustą przestrzeń na ścianie pomiędzy blatem kuchennym i wiszącymi szafkami? Można tradycyjnie, czyli pokryć ją kafelkami, a można nowocześnie, czyli zastosować szklane panele. To dekoracja dająca pełną swobodę podejmowania decyzji o tym, jak będzie ona wyglądała. Oprócz gotowych wzorów producenci proponują wykonanie indywidualnego projektu. Dzięki temu na ścianie w kuchni może pojawić się dowolne zdjęcie, grafika i napis.

 

Szklana łazienka

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że w każdej łazience szkło odgrywa dominującą rolę, przede wszystkim ze względu na obecność luster. A gdyby tak jeszcze mocniej podkreślić rolę szkła w łazience?

Analogicznie jak w kuchni doskonale sprawdzą się panele szklane, tym razem np. nad wanną czy na ścianie kabiny prysznicowej. Nowocześnie prezentować się będzie szklany blat z wtopioną w niego umywalką. Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, zamontuj lustro na powierzchni całej ściany.

 

Szkło na salony

W pokoju dziennym jest nieograniczona ilość jego wykorzystania. Możemy eksperymentować i bawić się zarówno szklanymi dodatkami, jak też meblami czy pokryciem ścian. Szklany stolik kawowy to już dobrze znany wszystkim element wyposażenia salonu, podobnie jak szklane fronty mebli. Pójdźmy więc o krok dalej i szkło z dowolną grafiką wykorzystajmy na ścianie np. nad niską półką z telewizorem. Fantastycznie prezentować się będzie w połączeniu z kamieniem lub naturalną cegłą.

 

Odważnie w sypialni

Duża szafa z przesuwanymi lustrzanymi drzwiami? Znajduje się praktycznie w każdej sypialni, nie jest niczym oryginalnym…, ale być może. Zamiast drzwi z lustrami wybierz po prostu transparentne szkło. Efekt będzie niesamowity. Nie ukryjesz za nimi swojego ewentualnego bałaganu w szafie, ale takie rozwiązanie pomoże Ci utrzymać w niej porządek. Jednocześnie wnętrze zyska modernistycznego charakteru.

Szklane dodatki to już za mało, w nowoczesnych aranżacjach stosuje się duże przeszklenia, a szkło nabrało innego znaczenia – to materiał o dużych możliwościach, z którego powstają praktyczne i funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrza, jak też niebanalne dekoracje ścienne.

 

Piękna i spokojna okolica

Dzięki AZ Budownictwo już cieszymy się nowym mieszkaniem

Rzetelnie i na czas

Polecam, super jakość i wykonanie

Rzetelny i profesjonalny deweloper.

Mieszkanie, które zakupiliśmy jest luksusowe i dobrze położone.
Dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.

Menu