5 pomysłów na kłopotliwą wnękę

Architekci nie zawsze są dla nas łaskawi. Lubią eksperymentować, jednak w wielu przypadkach pewne rozwiązania są nieuniknione ze względu na ograniczenia projektowe. Takim nadprogramowym elementem mieszkania jest wnęka. Niektórzy doskonale wiedzą, w jaki sposób ją wykorzystać, by nie stracić kilku metrów kwadratowych, dla innych to prawdziwe wyzwanie. Jest wiele sposobów na jej praktyczną aranżację. Wystarczy nieco poeksperymentować.

 

szafa-wneka

 

Oczywiście, że garderoba

Najbardziej typowe przeznaczenie wnęki. Garderobę możesz stworzyć w każdej – pod schodami, w przedpokoju, na poddaszu i sypialni. Nawet w najmniejszej zmieści się kilka praktycznych półek, zyskasz tym samym dodatkowe miejsce do przechowywania. Głębszą wnękę możemy przeznaczyć na oddzielne pomieszczenie z półkami i wieszakami.

 

Kącik do pracy

Pracujesz w domu lub część swoich obowiązków przynosisz z biura? Siadasz na fotelu, kładziesz laptop na kolanach i pracujesz. Nie jest to najzdrowsza pozycja dla Twojego kręgosłupa. Wolna wnęka w salonie lub sypialni będzie świetnym miejsce do pracy. Postaw w niej biurko i wygodne krzesło, a jeżeli zostanie Ci nieco wolnego miejsca również regał na segregatory, drukarkę oraz inne akcesoria biurowe.

 

Azyl dla mola książkowego

Lubisz czytać? Świetnie! Potrzebujesz więc domowej biblioteczki, w której zmieścisz całą swoją kolekcję książek, a przy okazji będziesz mógł poświęcić się ulubionej lekturze. Wnękę wypełnij półkami na książki i postaw obok nich wygodny fotel z podnóżkiem. Przyda się też lampa, która zapewni Ci odpowiednią ilość światła.

 

Spełnione marzenie o własnej spiżarni

Wnękę w kuchni i jadalni wykorzystaj do stworzenia domowej spiżarni. Zapasy chowasz po wszystkich możliwych szafkach, przez co brakuje Ci już miejsca na naczynia i garnki. Kilka dodatkowych półek zasłoniętych roletą bądź w formie otwieranych szafek na pewno Ci się przyda.

 

Mini sypialnia  

Głębszą wnękę przeznaczyć możesz na sypialnię. W ten sposób coraz częściej w jednopokojowym mieszkaniu powstaje osobny pokój do spania. Aby zapewnić sobie więcej intymności, zasłoń wnękę z łóżkiem wysoką szafką lub parawanem. Jeżeli wnęka nie jest na tyle głęboka, aby zmieściło się w niej duże łóżko, to równie dobrze sprawdzi się też rozkładana sofa.

 

Wnęka to nie kłopot a dodatkowe możliwości. Możesz dzięki niej zyskać więcej przestrzeni do przechowywania, zaaranżować przytulną sypialnię lub kącik do pracy. Potraktuj ją nie jako problem, lecz szansę na funkcjonalne wnętrze.

Piękna i spokojna okolica

Dzięki AZ Budownictwo już cieszymy się nowym mieszkaniem

Rzetelnie i na czas

Polecam, super jakość i wykonanie

Rzetelny i profesjonalny deweloper.

Mieszkanie, które zakupiliśmy jest luksusowe i dobrze położone.
Dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.

Menu